Thrivent Multisector Bond Fund 

$8,94
1
-$0,01-0,11%Förra veckan

Statistik

Dagens högsta
-
Dagens lägsta
-
52V Högsta
9,35
52V Lägsta
8,89
Volym
-
Snittvolym
0
Börsvärde
0
P/E-tal
-
Direktavkastning
4,42%
Utdelning
0,4

Kommande

Utdelningar

4,42%Direktavkastning
okt. 2026
$0,03
sep. 2026
$0,04
aug. 2026
$0,04
juli 2026
$0,04
juni 2026
$0,04
10Å Tillväxt
−6,18%
5Å tillväxt
7,51%
3Å Tillväxt
−0,87%
1Å Tillväxt
−8,91%

Konkurrenter

Denna lista är en analys baserad på senaste marknadshändelser. Det är ingen investeringsrekommendation.

Om

Visa mer
VD
Land
USA
ISIN
US8858827046

Noteringar

0 kommentarer

Dela dina tankar

Vanliga frågor

Vad är Thrivent Multisector Bond Funds aktiekurs idag?▼
Det aktuella priset för AAINX är $8,94 USD — det har minskat med -0,11% under de senaste 24 timmarna. Följ Thrivent Multisector Bond Fund-aktiens utveckling närmare i diagrammet.
Vad är Thrivent Multisector Bond Funds aktiesymbol?▼
Beroende på börsen kan aktiesymbolen variera. Till exempel handlas Thrivent Multisector Bond Fund-aktien på börsen NASDAQ under symbolen AAINX.
Stiger Thrivent Multisector Bond Funds aktiekurs?▼
Aktien AAINX har stigit med +0,11% jämfört med föregående vecka, fallit med -0,22% under månaden och under det senaste året har Thrivent Multisector Bond Fund visat en minskning på -3,87%.
Betalar Thrivent Multisector Bond Fund utdelningar?▼
Ja, AAINX betalar utdelning månadsvis. Den senaste utdelningen per aktie var 0,04 . I dag är utdelningsavkastningen (FWD)% 4,42%.
I vilken sektor finns Thrivent Multisector Bond Fund?▼
Thrivent Multisector Bond Fund verkar inom sektorn Övrigt.
När genomförde Thrivent Multisector Bond Fund en aktiesplit?▼
Thrivent Multisector Bond Fund har inte haft några splitar nyligen.