JPMorgan Corporate Bond Fund 

$7,95
0
+$0,01+0,13%Förra veckan

Statistik

Dagens högsta
-
Dagens lägsta
-
52V Högsta
8,62
52V Lägsta
7,86
Volym
-
Snittvolym
0
Börsvärde
0
P/E-tal
-
Direktavkastning
4,36%
Utdelning
0,35

Kommande

Utdelningar

4,36%Direktavkastning
okt. 2026
$0,03
sep. 2026
$0,03
aug. 2026
$0,03
juli 2026
$0,03
juni 2026
$0,03
10Å Tillväxt
5,03%
5Å tillväxt
13,19%
3Å Tillväxt
8,67%
1Å Tillväxt
−1,95%

Konkurrenter

Denna lista är en analys baserad på senaste marknadshändelser. Det är ingen investeringsrekommendation.

Om

Visa mer
VD
Land
USA
ISIN
US46637K5627

Noteringar

0 kommentarer

Dela dina tankar

Vanliga frågor

Vad är JPMorgan Corporate Bond Funds aktiekurs idag?▼
Det aktuella priset för CBRCX är $7,95 USD — det har ökat med +0,13% under de senaste 24 timmarna. Följ JPMorgan Corporate Bond Fund-aktiens utveckling närmare i diagrammet.
Vad är JPMorgan Corporate Bond Funds aktiesymbol?▼
Beroende på börsen kan aktiesymbolen variera. Till exempel handlas JPMorgan Corporate Bond Fund-aktien på börsen NASDAQ under symbolen CBRCX.
Stiger JPMorgan Corporate Bond Funds aktiekurs?▼
Aktien CBRCX har fallit med -0,25% jämfört med föregående vecka, månadsförändringen är en nedgång på -1,61%, och under det senaste året har JPMorgan Corporate Bond Fund visat en minskning på -7,67%.
Betalar JPMorgan Corporate Bond Fund utdelningar?▼
Ja, CBRCX betalar utdelning månadsvis. Den senaste utdelningen per aktie var 0,03 . I dag är utdelningsavkastningen (FWD)% 4,36%.
I vilken sektor finns JPMorgan Corporate Bond Fund?▼
JPMorgan Corporate Bond Fund verkar inom sektorn Övrigt.
När genomförde JPMorgan Corporate Bond Fund en aktiesplit?▼
JPMorgan Corporate Bond Fund har inte haft några splitar nyligen.