Franklin Convertible Securities Fund 

$24,48
0
+$0,05+0,2%Förra veckan

Statistik

Dagens högsta
-
Dagens lägsta
-
52V Högsta
26,14
52V Lägsta
22,26
Volym
-
Snittvolym
0
Börsvärde
0
P/E-tal
-
Direktavkastning
8,71%
Utdelning
2,13

Kommande

Utdelningar

8,71%Direktavkastning
sep. 2026
$0,04
juni 2026
$0,02
mars 2026
$0,02
dec. 2025
$2,06
sep. 2025
$0,04
10Å Tillväxt
18,85%
5Å tillväxt
103,37%
3Å Tillväxt
392,53%
1Å Tillväxt
147,5%

Konkurrenter

Denna lista är en analys baserad på senaste marknadshändelser. Det är ingen investeringsrekommendation.

Om

Visa mer
VD
Land
USA
ISIN
US3536128800

Noteringar

0 kommentarer

Dela dina tankar

Vanliga frågor

Vad är Franklin Convertible Securities Funds aktiekurs idag?▼
Det aktuella priset för FROTX är $24,48 USD — det har ökat med +0,2% under de senaste 24 timmarna. Följ Franklin Convertible Securities Fund-aktiens utveckling närmare i diagrammet.
Vad är Franklin Convertible Securities Funds aktiesymbol?▼
Beroende på börsen kan aktiesymbolen variera. Till exempel handlas Franklin Convertible Securities Fund-aktien på börsen NASDAQ under symbolen FROTX.
Stiger Franklin Convertible Securities Funds aktiekurs?▼
Aktien FROTX har fallit med -0,33% jämfört med föregående vecka, månadsförändringen är en nedgång på -2,59%, och under det senaste året har Franklin Convertible Securities Fund visat en minskning på -0,12%.
Betalar Franklin Convertible Securities Fund utdelningar?▼
Ja, FROTX betalar utdelning kvartalsvis. Den senaste utdelningen per aktie var 0,04 . I dag är utdelningsavkastningen (FWD)% 8,71%.
I vilken sektor finns Franklin Convertible Securities Fund?▼
Franklin Convertible Securities Fund verkar inom sektorn Övrigt.
När genomförde Franklin Convertible Securities Fund en aktiesplit?▼
Franklin Convertible Securities Fund har inte haft några splitar nyligen.