Liontrust Global Recovery S 

£4,50
0
-£0,02-0,51%Förra veckan

Statistik

Dagens högsta
-
Dagens lägsta
-
52V Högsta
4,66
52V Lägsta
3,81
Volym
-
Snittvolym
-
Börsvärde
0
P/E-tal
-
Direktavkastning
1%
Utdelning
0,05

Kommande

Utdelningar

1%Direktavkastning
okt. 2026
£0,04
apr. 2026
£0,01
okt. 2025
£0,03
apr. 2025
£0,01
okt. 2024
£0,03
10Å Tillväxt
N/A
5Å tillväxt
16,33%
3Å Tillväxt
7,79%
1Å Tillväxt
28,16%

Konkurrenter

Denna lista är en analys baserad på senaste marknadshändelser. Det är ingen investeringsrekommendation.

Om

Fonds investeringsmål är att öka värdet av investerarens investering (känd som "kapitaltillväxt") över MSCI All Country World Index (ACWI) Net Total Return ("Benchmark") under en rullande 5-årsperiod, efter avdrag för alla avgifter. Fonden strävar efter att uppnå sitt investeringsmål genom att investera minst 80 % av sitt värde i aktier i globala företag (inklusive tillväxtmarknader). Investeringen kan vara direkt eller indirekt, i aktier (inklusive stamaktier och preferensaktier samt enheter som kombinerar stamaktier och preferensaktier), aktierättigheter, teckningsoptioner, depåbevis (värdepapper som utfärdas av banker som representerar företagsaktier), investeringsfonder (inklusive REITS) och kollektiva investeringsscheman.
Visa mer
VD
ISIN
GB00BG21HL25

Noteringar

0 kommentarer

Dela dina tankar

Vanliga frågor

Vad är Liontrust Global Recovery Ss aktiekurs idag?▼
Det aktuella priset för GB00BG21HL25.LSE är £4,50 GBP — det har minskat med -0,51% under de senaste 24 timmarna. Följ Liontrust Global Recovery S-aktiens utveckling närmare i diagrammet.
Vad är Liontrust Global Recovery Ss aktiesymbol?▼
Beroende på börsen kan aktiesymbolen variera. Till exempel handlas Liontrust Global Recovery S-aktien på börsen London Exchange under symbolen GB00BG21HL25.LSE.
Stiger Liontrust Global Recovery Ss aktiekurs?▼
Aktien GB00BG21HL25.LSE har fallit med -1,22% jämfört med föregående vecka, månadsförändringen är en nedgång på -3,24%, men under det senaste året har Liontrust Global Recovery S visat en ökning på +15,17%.
Betalar Liontrust Global Recovery S utdelningar?▼
Ja, GB00BG21HL25.LSE betalar utdelning halvårsvis. Den senaste utdelningen per aktie var 0,04 . I dag är utdelningsavkastningen (FWD)% 1%.
I vilken sektor finns Liontrust Global Recovery S?▼
Liontrust Global Recovery S verkar inom sektorn Övrigt.
När genomförde Liontrust Global Recovery S en aktiesplit?▼
Liontrust Global Recovery S har inte haft några splitar nyligen.