M1 Kliniken 

€19,00
60
-€0,08-0,42% Wednesday 06:00

Statistik

Dagens högsta
19
Dagens lägsta
19
52V Högsta
19,58
52V Lägsta
13,38
Volym
-
Snittvolym
-
Börsvärde
0
P/E-tal
-
Direktavkastning
6,32%
Utdelning
1,2

Kommande

Utdelningar

6,32%Direktavkastning
Jul 26
€1,20
Jul 25
€0,50
Jul 24
€0,50
Aug 19
€0,30
Jul 18
€0,30
10Å Tillväxt
14,87%
5Å tillväxt
N/A
3Å Tillväxt
N/A
1Å Tillväxt
140%

Finansiella resultat

1JanFörväntat
Q4 0
999
333
−333
−999
Förväntad EPS
N/A
Faktiskt EPS
N/A

Finansiella uppgifter

6,08%Vinstmarginal
Lönsam
2020
2021
2022
2023
2024
2025
364,3MIntäkter
22,13MNettovinst

Andra följer också

Denna lista baseras på bevakningslistor från Stock Events-användare som följer M12.MU. Det är ingen investeringsrekommendation.

Konkurrenter

Denna lista är en analys baserad på senaste marknadshändelser. Det är ingen investeringsrekommendation.

Om

M1 Kliniken AG levererar, tillsammans med sina dotterbolag, tjänster inom estetisk och plastikkirurgi genom ett nätverk av medicinska faciliteter i Tyskland, Österrike, Nederländerna, Schweiz, Storbritannien, Kroatien och Australien. Företaget strukturerar sin verksamhet i två kärndivisioner: Beauty och Trade. Under segmentet Beauty utvecklar och kommersialiserar M1 ett sortiment av farmaceutiska, medicinska och medicintekniska produkter utformade för estetisk medicin och kosmetisk dermatologi. Dessa produkter distribueras till vårdpersonal, apotek och grossister under varumärket "M1 Select". Trade-segmentet fokuserar på den breda kommersiella distributionen av olika medicinska produkter, inklusive läkemedel, biosimilarer och diverse medicintekniska produkter. Denna handelsverksamhet omfattar kritiska terapeutiska områden såsom onkologi, HIV-behandling, reumatologi, neurologi, kardiovaskulära sjukdomar och kontrollerade substanser. Vidare är företaget involverat i fastigheter, specifikt förvärv, förvaltning och försäljning av fastigheter, med ett huvudsakligt fokus på hälso- och sjukvårdssektorn. M1 Kliniken AG:s tjänsteinfrastruktur inkluderar en specialiserad kirurgisk klinik och cirka 46 dedikerade specialistcenter som verkar under varumärket M1 Med Beauty. M1 Kliniken AG grundades 2007 med huvudkontor i Berlin, Tyskland, och fungerar som ett dotterbolag till MPH Health Care AG.
Show more...
VD
Kilian Brenske
Anställda
366
Land
Tyskland
ISIN
DE000A0STSQ8
WKN
000A0STSQ

Noteringar

0 Comments

Dela dina tankar

FAQ

Vad är M1 Klinikens aktiekurs idag?
Det aktuella priset för M12.MU är €19,00 EUR — det har minskat med -0,42% under de senaste 24 timmarna. Följ M1 Kliniken-aktiens utveckling närmare i diagrammet.
Vad är M1 Klinikens aktiesymbol?
Beroende på börsen kan aktiesymbolen variera. Till exempel handlas M1 Kliniken-aktien på börsen Boerse Muenchen under symbolen M12.MU.
Vad var M1 Klinikens intäkter förra året?
M1 Klinikens intäkter för det senaste året uppgår till 364,3M EUR.
Vad var M1 Klinikens nettoresultat förra året?
M12.MUs nettovinst för det senaste året är 22,13M EUR.
Betalar M1 Kliniken utdelningar?
Ja, M12.MU betalar utdelning årlig. Den senaste utdelningen per aktie var 1,2 EUR. I dag är utdelningsavkastningen (FWD)% 6,32%.
Hur många anställda har M1 Kliniken?
Från och med september 04, 2026 har företaget 366 anställda.
I vilken sektor finns M1 Kliniken?
M1 Kliniken verkar inom sektorn Hälsa & Wellness.
När genomförde M1 Kliniken en aktiesplit?
M1 Kliniken har inte haft några splitar nyligen.
Var ligger M1 Klinikens huvudkontor?
M1 Kliniken har sitt huvudkontor i Berlin, Tyskland.