MDU Resources Group 

$20,93
129
-$0,29-1,34% 17:51 Dnes

Štatistiky

Denné maximum
21,24
Denné minimum
20,93
52-týždňové maximum
22,8
52-týždňové minimum
15,85
Objem obchodov
60 302 202
Priem. objem
-
Trhová kap.
4,28B
Pomer P/E
23,78
Dividendový výnos
2,64%
Dividenda
0,55

Nadchádzajúce

Dividendy

2,64%Dividendový výnos
Jul 26
$0,14
Apr 26
$0,14
Jan 26
$0,14
Oct 25
$0,14
Jul 25
$0,13
10-ročný rast
2,96%
5-ročný rast
3,4%
3-ročný rast
13,3%
Rast za 1 rok
3,7%

Výsledky hospodárenia

30JulOčakávané
Q4 2024
Q1 2025
Q2 2025
Q3 2025
Q4 2025
Q1 2026
Ďalej
0,07
0,18
0,3
0,41
Očakávané EPS
0.108629
Skutočný EPS
N/A

Finančné údaje

10,15%Zisková marža
Zisková
2020
2021
2022
2023
2024
2025
3,75BTržby
380,79MČistý zisk

Odporúčania analytikov

22,00Priemerná cieľová cena
Najvyšší odhad je 22,00.
Na základe 2 hodnotení za posledných 6 mesiacov. Nejde o investičné odporúčanie.
Kúpiť
0%
Držať
100%
Predať
0%

Ľudia tiež sledujú

Tento zoznam vychádza zo zoznamov sledovaných titulov používateľov Stock Events, ktorí sledujú MDU. Nie je to investičné odporúčanie.

Konkurenti

Tento zoznam je analýza založená na nedávnych trhových udalostiach. Nejde o investičné odporúčanie.

O aplikácii

MDU Resources Group, Inc. pôsobí v Spojených štátoch v dvoch hlavných sektoroch: regulovaná energetika a široký sortiment stavebných materiálov a služieb. Jeho elektrické divízio je zodpovedná za výrobu, prenos a dodávku elektriny do domácností, firiem, priemyselných zariadení a samospráv v Montane, Severnej Dakote, Južnej Dakote a Wyomingu. Tento segment spravuje rozsiahlu sieť zahŕňajúcu 3 500 míli vysokonapäťových prenosových liniek a 4 800 míli miestnych distribučných liniek. Segment distribúcie zemného plynu dodáva zemný plyn rezidenčným, komerčným a priemyselným zákazníkom v Idaho, Minnesote, Montane, Severnej Dakote, Oregon, Južnej Dakote, Washingtone a Wyomingu, pričom poskytuje aj doplnkové služby na správu zásob. Prostredníctvom svojich operácií v oblasti potrubí spoločnosť ponúka prenos zemného plynu a riešenia podzemného skladovania prostredníctvom regulovanej potrubnej siete, ktorá primárne obsluhuje oblasti Skalnatých hôr a severných Veľkých rovín. Okrem toho tento segment poskytuje katódovú ochranu a ďalšie súvisiace energetické služby. Divízia stavebných materiálov a zmluvných prací získava, spracováva a predáva stavebný agregát; vyrába a predáva asfaltové zmesi; a dodáva betón hotový na mieste. Táto časť podnikania tiež obchoduje s cementom, hotovými betónovými výrobkami a rôznymi ďalšími stavebnými materiálmi, pričom ponúka aj súvislú zmluvnú expertízu. Segment stavebných služieb sa špecializuje na návrh, inštaláciu a údržbu elektrickej a komunikačnej kabeláže a infraštruktúry, systémov na potlačenie požiaru a mechanického potrubia. Jeho činnosti zahŕňajú nadzemné aj podzemné elektrické, plynové a komunikačné siete, ako aj výrobu a dodávku zariadení na výstavbu prenosových liniek. Tento segment obsluhuje rozmanitú klientelu vrátane výrobných firiem, komerčných podnikov, priemyselných zariadení, dopravných subjektov, inštitucionálnych orgánov, vývojárov obnoviteľných zdrojov energie, vládnych agentúr a poskytovateľov verejných služieb. Spoločnosť MDU Resources Group, Inc., založená v roku 1924, má svoje sídlo v meste Bismarck v Severnej Dakote.
Show more...
CEO
Ms. Nicole A. Kivisto
Zamestnanci
2052
Krajina
Spojené štáty
ISIN
US5526901096

Zalistovania

0 Comments

Podeľ sa o svoj názor

FAQ

Aká je dnes cena akcie spoločnosti MDU Resources Group?
Aktuálna cena akcie MDU je $20,93 USD — za posledných 24 hodín klesla o -1,34%. Vývoj ceny akcie spoločnosti MDU Resources Group môžete podrobnejšie sledovať v grafe.
Aký ticker má akcia spoločnosti MDU Resources Group?
Ticker akcie sa môže líšiť podľa burzy. Napríklad na burze sa akcie spoločnosti MDU Resources Group obchodujú pod tickerom MDU.
Rastie cena akcií spoločnosti MDU Resources Group?
Akcie MDU oproti predchádzajúcemu týždňu klesli o -3,39%, za posledný mesiac vzrástli o +0,99% a za posledný rok akcie spoločnosti MDU Resources Group posilnili o +24,78%.
Aká je trhová kapitalizácia spoločnosti MDU Resources Group?
Aktuálne má spoločnosť MDU Resources Group trhovú kapitalizáciu 4,28B
Kedy MDU Resources Group zverejní najbližšie výsledky?
MDU Resources Group zverejní ďalšie hospodárske výsledky dňa júla 30, 2026.
Aké boli výsledky hospodárenia spoločnosti MDU Resources Group za minulý štvrťrok?
Zisk na akciu pri MDU za posledný štvrťrok bol 0,39 USD, zatiaľ čo odhad bol 0,41 USD, čo predstavuje prekvapenie vo výške -4,43%. Odhadovaný zisk na akciu na ďalší štvrťrok je N/A USD.
Aké boli tržby spoločnosti MDU Resources Group za minulý rok?
Tržby spoločnosti MDU Resources Group za posledný rok predstavujú 3,75B USD.
Aký je čistý zisk spoločnosti MDU Resources Group za minulý rok?
Čistý zisk MDU za posledný rok predstavuje 380,79M USD.
Vypláca MDU Resources Group dividendy?
Áno, dividendy MDU sa vyplácajú štvrťročně. Posledná dividenda na akciu predstavovala 0,14 USD. K dnešnému dňu je dividendový výnos (FWD)% 2,64%.
Koľko má MDU Resources Group zamestnancov?
Ku dňu júla 01, 2026 má spoločnosť 2 052 zamestnancov.
Do akého sektora patrí MDU Resources Group?
MDU Resources Group pôsobí v sektore Energy.
Kedy spoločnosť MDU Resources Group uskutočnila split akcií?
Posledný split akcií spoločnosti MDU Resources Group sa uskutočnil novembra 01, 2024 v pomere 1805:1000.
Kde má MDU Resources Group sídlo?
MDU Resources Group má sídlo v meste Bismarck, Spojené štáty.