WSP Global 

$125,19
423
+$14,06+12,65% Thursday 19:58
-$0,31-0,25%Thursday 21:12Po uzavretí trhu

Štatistiky

Denné maximum
127,07
Denné minimum
125
52-týždňové maximum
214
52-týždňové minimum
111,08
Objem obchodov
106
Priem. objem
23 563
Trhová kap.
82,63B
Pomer P/E
24,27
Dividendový výnos
0,85%
Dividenda
1,06

Nadchádzajúce

Dividendy

0,85%Dividendový výnos
Jul 26
$0,26
Apr 26
$0,27
Jan 26
$0,27
Oct 25
$0,27
Jul 25
$0,28
10-ročný rast
N/A
5-ročný rast
N/A
3-ročný rast
N/A
Rast za 1 rok
N/A

Výsledky hospodárenia

11AugOčakávané
Q3 2024
Q4 2024
Q1 2025
Q2 2025
Q3 2025
Q1 2026
Ďalej
1,2
1,47
1,75
2,02
Očakávané EPS
2.010466304
Skutočný EPS
N/A

Finančné údaje

5,28%Zisková marža
Zisková
2020
2021
2022
2023
2024
2025
26,51BTržby
1,4BČistý zisk

Ľudia tiež sledujú

Tento zoznam vychádza zo zoznamov sledovaných titulov používateľov Stock Events, ktorí sledujú WSPOF. Nie je to investičné odporúčanie.

Konkurenti

Tento zoznam je analýza založená na nedávnych trhových udalostiach. Nejde o investičné odporúčanie.

O aplikácii

WSP Global Inc. je popredná globálna spoločnosť poskytujúca profesionálne služby, ktorá pôsobí v Spojených štátoch, Kanade, Spojenom kráľovstve, Švédsku, Austrálii a na mnohých ďalších medzinárodných trhoch. Spoločnosť sa špecializuje na poskytovanie plného spektra služieb pre kľúčové infraštruktúrne projekty, od počiatočnej konceptualizácie a plánovania až po realizáciu návrhov a dohľad nad projektmi. Jej odbornosť zahŕňa širokú škálu oblastí infraštruktúry, vrátane železničovej a leteckej dopravy, cestnej siäte (diaľnice, mosty, tunely), hospodárenia s vodou, námorských inštalácií a urbanistickej revitalizácie. WSP slúži rozmanitej klientele, ktorá zahŕňa orgány verejného sektora, súkromné podniky, stavebné firmy a iné strategické aliancie. Okrem základnej infraštruktúrnej činnosti WSP ponúka rozsiahle portfólio špecializovaných inžinierických a poradenských služieb. To zahŕňa formulovanie stratégií dekarbonizácie, rozvoj digitálneho navrhovania budov a poskytovanie odborného inžinierstva v oblasti konštrukcií, mechaniky, elektrotechniky a inštalácií (MEP). Spoločnosť rozširuje svoje kapacity aj o podporu dlhodobého prevádzkového riadenia, od počiatočných štúdií provanzibility až po komplexné poradenstvo v technických, finančných a environmentálnych otázkach, doplnené o presné inžinierske návrhy a služby energetickej simulácie. WSP slúži tiež ako dôležitý environmentálny konzultant, ktorý vedie korporátnych aj vládnych klientov v kritických otázkach environmentálnej, sociálnej a správnej správy (ESG). Jej odbornosť zahŕňa energetický sektor, pričom poskytuje inžinierske a environmentálne riešenia v celom dodávateľskom reťazci: upstream (explorácia a výroba), midstream (preprava a skladovanie) a downstream (rafinácia a distribúcia). Okrem toho spoločnosť poskytuje komplexný súbor konzultačných a inžinierskych služieb, vrátane strategickej analýzy, rozvoja konceptov a zvyšovania produktivity, špecificky pre potravinársky a nápojový priemysel, farmaceutický a biotechnologický priemysel, automobilový a chemický priemysel. Ďalšou ponukou je vysoká úroveň strategického poradenstva, ktorá zahŕňa plánovanie, riadenie, integráciu technológií a iniciatívy zamerané na udržateľnosť. Spoločnosť bola založená v roku 1885 a fungovala pod názvom GENIVAR Inc. až do zmeny názvu na WSP Global Inc. v januári 2014. Sídlo spoločnosti WSP Global Inc. sa nachádza v Montreali v Kanade.
Show more...
CEO
Mr. Alexandre J. L'Heureux C.F.A., CA, CPA, F.C.A., FCPA
Zamestnanci
72600
Krajina
Kanada
ISIN
CA92938W2022

Zalistovania

0 Comments

Podeľ sa o svoj názor

FAQ

Aká je dnes cena akcie spoločnosti WSP Global?
Aktuálna cena WSPOF je $125,19 USD — za posledných 24 hodín vzrástla o +12,65%. Vývoj ceny akcie spoločnosti WSP Global môžete podrobnejšie sledovať v grafe.
Aký ticker má akcia spoločnosti WSP Global?
Ticker akcie sa môže líšiť podľa burzy. Napríklad na burze sa akcie spoločnosti WSP Global obchodujú pod tickerom WSPOF.
Rastie cena akcií spoločnosti WSP Global?
Akcie WSPOF oproti minulému týždňu vzrástli o +0,18%, za mesiac klesli o -7,47% a spoločnosť WSP Global za posledný rok zaznamenala pokles o -38,27%.
Aká je trhová kapitalizácia spoločnosti WSP Global?
Aktuálne má spoločnosť WSP Global trhovú kapitalizáciu 82,63B
Kedy WSP Global zverejní najbližšie výsledky?
WSP Global zverejní ďalšie hospodárske výsledky dňa augusta 11, 2026.
Aké boli výsledky hospodárenia spoločnosti WSP Global za minulý štvrťrok?
Zisk na akciu pri WSPOF za posledný štvrťrok bol 1,59 USD, zatiaľ čo odhad bol 1,48 USD, čo predstavuje prekvapenie vo výške +7,3%. Odhadovaný zisk na akciu na ďalší štvrťrok je N/A USD.
Aké boli tržby spoločnosti WSP Global za minulý rok?
Tržby spoločnosti WSP Global za posledný rok predstavujú 26,51B USD.
Aký je čistý zisk spoločnosti WSP Global za minulý rok?
Čistý zisk WSPOF za posledný rok predstavuje 1,4B USD.
Vypláca WSP Global dividendy?
Áno, dividendy WSPOF sa vyplácajú štvrťročně. Posledná dividenda na akciu predstavovala 0,27 USD. K dnešnému dňu je dividendový výnos (FWD)% 0,85%.
Koľko má WSP Global zamestnancov?
Ku dňu júla 04, 2026 má spoločnosť 72 600 zamestnancov.
Do akého sektora patrí WSP Global?
WSP Global pôsobí v sektore Manufacturing.
Kedy spoločnosť WSP Global uskutočnila split akcií?
Spoločnosť WSP Global v poslednom čase neuskutočnila žiadny split akcií.
Kde má WSP Global sídlo?
WSP Global má sídlo v meste Montreal, Kanada.