Vision Lithium 

€0,003000
97
+€0,00+20% Tuesday 06:00

Statistik

Dagens högsta
0,003
Dagens lägsta
0,003
52V Högsta
0,016
52V Lägsta
0,0005
Volym
-
Snittvolym
-
Börsvärde
879 057
P/E-tal
-
Direktavkastning
-
Utdelning
-

Finansiella resultat

25JanFörväntat
Q1 2020
Q2 2020
Q3 2020
Q4 2020
Q1 2021
Q2 2021
Q4 2021
−0
−0
0
0
Förväntad EPS
N/A
Faktiskt EPS
-0.0005

Finansiella uppgifter

-Vinstmarginal
Olönsam
2020
2021
2022
2023
2024
2025
0Intäkter
-2,15MNettovinst

Andra följer också

Denna lista baseras på bevakningslistor från Stock Events-användare som följer 1AJ2.F. Det är ingen investeringsrekommendation.

Konkurrenter

Denna lista är en analys baserad på senaste marknadshändelser. Det är ingen investeringsrekommendation.

Om

Vision Lithium Inc. är ett prospekteringsbolag dedikerat till att söka efter och utvärdera mineralresurser, med huvudsaklig verksamhet i Québec, Kanada. Bolaget söker aktivt efter en mängd olika metaller, inklusive litium, guld, koppar, zink och andra basmetaller. Dess flaggskeppsprojekt är litiumtillgången Godslith, ett betydande projekt som täcker cirka 5 560 hektar och som ligger nordväst om Gods River i Manitoba. Bolaget grundades 1997 och opererade ursprungligen som ABE Resources Inc. innan det bytte namn till Vision Lithium Inc. i mars 2018. Företagets huvudkontor ligger i Val-d'Or, Kanada.
Show more...
VD
Mr. Victor Cantore
Land
Kanada
ISIN
CA92837C1095
WKN
000A2JG9P

Noteringar

0 Comments

Dela dina tankar

FAQ

Vad är Vision Lithiums aktiekurs idag?
Det aktuella priset för 1AJ2.F är €0,00 EUR — det har ökat med +20% under de senaste 24 timmarna. Följ Vision Lithium-aktiens utveckling närmare i diagrammet.
Vad är Vision Lithiums aktiesymbol?
Beroende på börsen kan aktiesymbolen variera. Till exempel handlas Vision Lithium-aktien på börsen Frankfurt Exchange under symbolen 1AJ2.F.
Stiger Vision Lithiums aktiekurs?
Aktien 1AJ2.F har stigit med +0% jämfört med föregående vecka, ökat med +0% under månaden, men under det senaste året har Vision Lithium visat en minskning på -73,91%.
Vad är Vision Lithiums börsvärde?
Idag har Vision Lithium ett börsvärde på 879 057
Vad var Vision Lithiums intäkter förra året?
Vision Lithiums intäkter för det senaste året uppgår till 0 EUR.
Vad var Vision Lithiums nettoresultat förra året?
1AJ2.Fs nettovinst för det senaste året är -2,15M EUR.
I vilken sektor finns Vision Lithium?
Vision Lithium verkar inom sektorn Material.
När genomförde Vision Lithium en aktiesplit?
Den senaste aktiesplitten för Vision Lithium var den maj 12, 2017 med ett förhållande på 1:2.
Var ligger Vision Lithiums huvudkontor?
Vision Lithium har sitt huvudkontor i Val-D'or, Kanada.