B3. - Brasil Bolsa Balcao 

R$23,35
421
+R$0,58+2,55%fredag 20:05

Statistik

Dagens högsta
23,52
Dagens lägsta
22,98
52V Högsta
24,28
52V Lägsta
12,3
Volym
63 907 800
Snittvolym
41 850 936
Börsvärde
0
P/E-tal
17,99
Direktavkastning
1,3%
Utdelning
0,3

Kommande

Utdelningar

1,3%Direktavkastning
okt. 2026
R$0,08
okt. 2026
R$0,15
okt. 2026
R$0,07
juli 2026
R$0,22
apr. 2026
R$0,07
10Å Tillväxt
9,42%
5Å tillväxt
−7,11%
3Å Tillväxt
9,17%
1Å Tillväxt
90,12%

Finansiella resultat

12 nov.Förväntat
Q4 2024
Q1 2025
Q2 2025
Q3 2025
Q1 2026
Q2 2026
Nästa
0,03
0,04
0,05
0,06
Förväntad EPS
0,057051972
Faktiskt EPS
N/A

Andra följer också

Denna lista baseras på bevakningslistor från Stock Events-användare som följer B3SA3.SA. Det är ingen investeringsrekommendation.

Konkurrenter

Denna lista är en analys baserad på senaste marknadshändelser. Det är ingen investeringsrekommendation.

Om

B3 SA BRASIL UNSP/ADR
Visa mer
VD
Christian George Egan
Anställda
2889
Land
Brasilien
ISIN
BRB3SAACNOR6

Noteringar

0 kommentarer

Dela dina tankar

Vanliga frågor

Vad är B3. - Brasil Bolsa Balcaos aktiekurs idag?▼
Det aktuella priset för B3SA3.SA är R$23,35 BRL — det har ökat med +2,55% under de senaste 24 timmarna. Följ B3. - Brasil Bolsa Balcao-aktiens utveckling närmare i diagrammet.
Vad är B3. - Brasil Bolsa Balcaos aktiesymbol?▼
Beroende på börsen kan aktiesymbolen variera. Till exempel handlas B3. - Brasil Bolsa Balcao-aktien på börsen Sao Paolo Exchange under symbolen B3SA3.SA.
Stiger B3. - Brasil Bolsa Balcaos aktiekurs?▼
Aktien B3SA3.SA har stigit med +22,89% jämfört med föregående vecka, månadsförändringen är en ökning på +32,22%, och under det senaste året har B3. - Brasil Bolsa Balcao visat en ökning på +85,32%.
När är nästa datum för finansiella resultat för B3. - Brasil Bolsa Balcao?▼
B3. - Brasil Bolsa Balcao släpper nästa finansiella rapport den 12 november 2026.
Hur var de finansiella resultaten för B3. - Brasil Bolsa Balcao under förra kvartalet?▼
B3SA3.SAs finansiella resultat för det senaste kvartalet var 0,28 BRL per aktie, medan uppskattningen var 0,33 BRL, vilket gav en överraskning på -15,41%. De uppskattade resultaten för nästa kvartal är N/A BRL per aktie.
Betalar B3. - Brasil Bolsa Balcao utdelningar?▼
Ja, B3SA3.SA betalar utdelning kvartalsvis. Den senaste utdelningen per aktie var 0,07 . I dag är utdelningsavkastningen (FWD)% 1,3%.
Hur många anställda har B3. - Brasil Bolsa Balcao?▼
Från och med 10 oktober 2026 har företaget 2 889 anställda.
I vilken sektor finns B3. - Brasil Bolsa Balcao?▼
B3. - Brasil Bolsa Balcao verkar inom sektorn Finans & Betalningar.
När genomförde B3. - Brasil Bolsa Balcao en aktiesplit?▼
Den senaste aktiesplitten för B3. - Brasil Bolsa Balcao var den 17 maj 2021 med ett förhållande på 3:1.
Var ligger B3. - Brasil Bolsa Balcaos huvudkontor?▼
B3. - Brasil Bolsa Balcao har sitt huvudkontor i São Paulo, Brasilien.